Slovo producenta

Spomínam si, ako som jedného dňa cez instagram napísal Attilovi Véghovi, či by odpromoval našu akciu s Mike Tysonom, ktorú sme v Prahe organizovali. Odpísal mi okamžite, nech pošlem číslo. Za chvíľku zavolal, predstavil sa, poďakoval za záujem a povedal, že ak by mohol prísť s manželkou, tak sme dohodnutí. Za pár mesiacov skutočne dorazili za Mikem Tysonom s Natálkou. Prišiel slušný, tichý, pokorný člověk, ktorý za všetko nezabudol poďakovať. Ďalší rok sme organizovali Tysona Furyho a ja som mu ponúkol úlohu hosťa pred svetovým šampiónom. Bol nadšený. V rámci toho som šiel k jeho rodičom do Gabčíkova natáčať promo uputávku o jeho živote. Natáčanie bolo pre mňa tak emocionálne silné a to nie len zo strany jeho, ale aj jeho rodiny, že som mu po ceste z Gabčíkova volal, či už o ňom niekto chcel natočit film: ,,Bráško to by som hrozne chcel”, povedal. Ešte v ten deň sme sa dohodli. Trvalo to 2 minúty. Povedal som mu svoju ponuku a povedal: ,,Dohoda” 

Začali sme s Dominikom Beslerom natáčať. Attila nám všetko umožňoval. ,,Chceš ísť na kemp, máš to vybavené bráško”. Nebol žiadny problém. Bol strašne šťastný, vďačný, pokorný. Bavilo ho to. Pomáhal ako mohol. Stále mal tie vlastnosti ako keď som mu zavolal. Točili sme v daždi, v horúčavách, vo dne, v noci, v radosti aj v trápeniach. Nikdy nepovedal NIE! Nikdy! Točili sme ďalej a ďalej a ja som chvíľami žil na Slovensku. Točili sme i po prehre s Zwickerom. Točili. Aj keď nám niektorí hovorili, že to už nemá cenu, že to je tak na youtube, že na to už nemá, že nemá motiváciu, že je to instagramový šampión. My sme šli stále ďalej. My sme ho neodsúdili, rovnako ako ho neodsúdili jeho najbližší. Pre nich sa zastavil čas a žili len pre neho. Medzitým čo sa mi u nás doma často posmievali, prečo to ešte vôbec natáčam, tak ja som jazdil na Slovensko a videl jeho odhodlanie. Videl som ako mu veria jeho najbližší.

On to dokázal. 

Tento film nebude len o ťažkej ceste späť na vrchol, o veľkom víťazstve v zápase storočia. Film bude taktiež o člověku, ktorý má stále tie isté charakterové vlastnosti, film bude taktiež o láske, o dôvere, o priateľstve na život a na smrť, film bude o mužovi, ktorý sa nikdy nebil na ulici, o mužovi, ktorý to nikdy nevzdal. 

Toto nie je len “veľký príbeh veľkého šampióna” toto je “veľký príbeh veľkého člověka.”

Pevne verím, že film pre Vás nebude len nahliadnutím do zákulisia MMA a života Attilu, ale že film bude pre Vás taktiež inspiráciou, že nikdy nie je konec, pokiaľ nie je skutočne konec. Pokiaľ sa nevzdáte, nie ste porazení.

Petr Větrovský
producent